Lokalne inicjatywy ożywiają wałbrzyskie dzielnice

  1. Strona główna
  2. Spotkania z mieszkańcami
  3. Lokalne inicjatywy ożywiają wałbrzyskie dzielnice

Od 27 czerwca przez trzy kolejne dni, mieszkańcy siedmiu podwórek w dzielnicy Śródmieście i Podgórze porządkowali i ukwiecali teren wokół swoich kamienic. Pod fachowym okiem ogrodnika Pana Witolda Ziołek zrobiło się kolorowo przy ulicach: M. Buczka 10, Alei Wyzwolenia 49, gen. Zajączka 8, A. Pługa 9, Niepodległości 16, P. Skargi 3a i J. Słowackiego 5. Sąsiedzkie spotkania i wspólna praca mieszkańców to działania prowadzone w ramach realizacji zadań publicznych, na które m.in. RCWIP, FRES i Stowarzyszenie Animatorów Rozwoju „Zmiana” pozyskali dotacje przyznane przez Prezydenta Wałbrzycha, w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych zorganizowanego przez Biuro ds. Rewitalizacji Miasta.

Z kolei Stowarzyszenie mieszkańców „Podgórza”, w ramach swojej inicjatywy, na którą otrzymało „mikrogrant” prowadzi konkurs na logo dzielnicy, które ma zdobić m.in. gazony znajdujące się na Podgórzu. Pierwsze nagrody za udział w konkursie zostały wręczone 28 czerwca w Urzędzie Miejskim lecz na głównego zwycięzcę poczekamy do 30 września br., ponieważ termin konkursu z uwagi na okres wakacyjny został do tego czasu przesunięty. Również w czerwcu swoją inicjatywę społeczną podsumowała Fundacja „Z całego serca”, która dzięki grantowi z Gminy Wałbrzych zorganizowała w dzielnicy Stary Zdrój festyn rodzinny. Wcześniej mieszkańcy uporządkowali i ukwiecili zielony skwer między ul. Przywodną a ul. Węglową, za dawnym hotelem „Sudety”. Zwieńczeniem prac społecznych było zorganizowanie międzypokoleniowego spotkania dla wszystkich mieszkańców Starego Zdroju przy grillu, zabawach i konkursach sportowych z nagrodami.

Realizacja wszystkich 23 inicjatyw społecznych, związanych z rewitalizacją społeczną w Wałbrzychu powinna zakończyć się do 30 listopada 2017 r. Zadania finansowane są w ramach projektu pn. „Finansowe i planistyczne narzędzia w programowaniu i wdrażaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Wałbrzycha” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Pula środków przeznaczonych w 2017 r. na realizację mikroprojektów społecznych to kwota 60 tys. zł.

Menu