Spotkanie dla NGO

  1. Strona główna
  2. NGO
  3. Spotkanie dla NGO

Zmiany społeczne spowodowane pandemią stawiają zarówno przed samorządem, jak i organizacjami pozarządowymi i osobami aktywnymi nowe wyzwania w pracy na rzecz mieszkańców i mieszkanek Wałbrzycha. Odnajdujemy się w nowych realiach, szukając nowych sposobów na działanie, dotarcie do osób potrzebujących wsparcia i animacji. Szukamy nowych rozwiązań i nowych dróg współpracy. 

Z tego powodu Gmina Wałbrzych we współpracy z Fundacją Dom Pokoju zaprasza na spotkanie online pod hasłem:
„Jak współpracować w trudnych czasach?” Zmiany społeczne, adaptacja do nowych warunków a współpraca międzysektorowa i potrzeby trzeciego sektora

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Adam Bodnar.
Po słowie wstępnym i możliwości zadania pytań, wspólnie zastanowimy się nad tym, w jaki sposób sprostać nowym wyzwaniom, jak możemy, mimo trudności współpracować, rozwiązywać problemy i tworzyć wspólnie ciekawe przedsięwzięcia.

Podczas spotkania opowiemy również o planach współpracy Gminy Wałbrzych z Dolnośląskim Ośrodkiem Dialogu przy tworzeniu diagnozy potrzeb środowiska pozarządowego i aktywistycznego Wałbrzycha i zaprosimy Państwa do udziału w tym projekcie. 

Spotkanie odbędzie sie 6 listopada 2020 r.

Agenda spotkania:
9.00-9.15 – słowo wstępne o adaptacji, sytuacji i spotkaniu (Maja Zabokrzycka i Dorota Whitten – Fundacja Dom Pokoju)
9.15-10.00 – prezentacja Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Adama Bodnara, pytania i odpowiedzi
10.00-11.00 –  otwarta, moderowana dyskusja o nastrojach, perspektywach, obawach, priorytetach

Spotkanie odbędzie się zdalnie przy użyciu komunikatora. Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności, byśmy mogli w odpowiedzi przesłać link do spotkania i wszelkie informacje techniczne. Potwierdzenie należy przesłać na adres: rewitalizacja@um.walbrzych.pl do dnia 02.11.2020 r. Z powodów technicznych liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkajmy się, wszystko zaczyna się od rozmowy!

Menu