Wspólnie dbamy to czyste mury mamy!

  1. Strona główna
  2. NGO
  3. Wspólnie dbamy to czyste mury mamy!

Od 2 miesięcy wolontariusze Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Straż Miejska i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu realizują projekt, który jest odpowiedzią na panującą w mieście dewastację elewacji kamienic.

Do akcji włącza się  coraz więcej różnych środowisk i społeczności lokalnych, dla których poprawa wizerunku, zniszczonych przez graficiarzy, obiektów jest bardzo ważna. Czystość, właściwa estetyka miasta, współodpowiedzialność za otaczającą przestrzeń i dbanie o nią oraz wspólna praca to priorytety realizowanego przedsięwzięcia.

Na liście budynków, z których do 15 grudnia br. znikną nielegalne graffiti, w sumie znajduje się 30 kamienic. Niecenzuralne słowa, wulgaryzmy, obraźliwe uwagi, drażniące rysunki, karykatury znikną z obiektów przy ulicach: Daszyńskiego, Dubois, Piasta, Reja, Wańkowicza, Baczyńskiego, Andersa, Komuny Paryskiej, Armii Krajowej, Batorego, Marconiego, 11 Listopada, Chrobrego, Brzechwy, Słowackiego, Tuwima, gen. Zajączka, Młynarska, Rycerska, Limanowskiego, Sienkiewicza, Słowackiego, al. Wyzwolenia, Wysockiego, Mickiewicza, Szmidta, Rynek.  

Projekt jest finansowany z budżetu Gminy Wałbrzych.

Menu