Czy w wałbrzyszankach drzemie wielka siła? O tym rozmawialiśmy podczas ostatniej Kawiarenki Obywatelskiej.

  1. Strona główna
  2. Kawiarenka obywatelska
  3. Czy w wałbrzyszankach drzemie wielka siła? O tym rozmawialiśmy podczas ostatniej Kawiarenki Obywatelskiej.

W miniony wtorek odbyła się pierwsza w tym roku Kawiarenka Obywatelska, na której z wielką przyjemnością mogliśmy porozmawiać, jak za czasów sprzed koronawirusa. Celem spotkania było pokazanie jak wielka moc drzemie w kobietach, jak radzą sobie w trudnych życiowo sytuacjach, jak odpowiedzialnie stawiają czoło przeciwnościom losu i biorą ważne sprawy w swoje ręce. Rozmawialiśmy o sile „słabej płci”.

Pieczę nad spotkaniem objęła Pani dr Sylwia Bielawska, Wiceprezydent Wałbrzycha. Gościem specjalnym i moderatorem była Pani Ramona Bukowska – przedsiębiorca, Radna Rady Powiatu Wałbrzyskiego oraz jak sama pisze o sobie: SAMODZIELNA w decyzjach , pracy, domu, życiu – KOBIETA.

Po raz pierwszy w kawiarnianej atmosferze Sztygarówki w Starej Kopalni, przedstawicielki płci pięknej opowiadały o swojej sytuacji życiowej oraz sile jaką obecnie posiadają, by samodzielnie przemierzać  życie wychowując przy tym swoje pociechy. W trakcie dyskusji pojawiły się pomysły m.in. na to, w jaki sposób wspierać osoby potrzebujące pomocy w samotnym rodzicielstwie oraz wzmacniać kobiety, by nie traciły swej mocy.

Uczestnicy Kawiarenki uznali, że tego typu spotkania są bardzo potrzebne i inspirujące, szczególnie
w ogłoszonym w 2021 r. w Wałbrzychu Roku Kobiet.

Kolejna Kawiarenka już 29 czerwca br. Zapraszamy nie tylko kobiety!

Menu