Halo! Aktywni 60+ – Wałbrzych, Bytom, Rybnik.

  1. Strona główna
  2. Seniorzy
  3. Halo! Aktywni 60+ – Wałbrzych, Bytom, Rybnik.

Za nami wyjazdowe warsztaty zorganizowane dla wolontariuszy pracujących w centrach telefonicznych w ramach projektu Halo! Aktywni 60+. Niezwykłe spotkanie w Sulisławiu, łączące seniorów z Wałbrzycha, Bytomia i Rybnika zostało przygotowane przez lidera projektu Centrum Doradztwa Strategicznego z siedzibą w Krakowie.

Podczas wielogodzinnych zajęć podsumowujących prace senioralnych call center nestorzy mogli także się poznać, porozmawiać i wymienić swoimi doświadczeniami. Zawiązały się również przyjaźnie.

W trakcie warsztatów dyskutowano m.in. o nowym celu, który postawili przed sobą wolontariusze  Wałbrzyskiego Telefonu Senioralnego. Długi okres odosobnienia wyzwolił wśród najstarszych mieszkańców potrzebę zwierzania się i opowiadania historii najczęściej z czasów młodości. Wałbrzyscy wolontariusze postanowili zebrać wszystkie najciekawsze opowieści, szczególnie od kobiet, które swoją postawą i działalnością, zmieniły na lepsze swoje życie lub wpłynęły na rozwój społeczności lokalnej oraz miasta. Relacje zostaną opublikowane w specjalnym Kwartalniku Senioralnym pn.: „Kobiety Zwykłe, Niezwykłe w Wałbrzychu”.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi historiami, by ocalić je od zapomnienia.

Dzwońcie często i nam opowiadajcie – tel. 746 609 609.

Menu