Przy kawie i herbacie o Czystym Wałbrzychu

  1. Strona główna
  2. Kawiarenka obywatelska
  3. Przy kawie i herbacie o Czystym Wałbrzychu

Segregowanie odpadów, używanie opakowań wielorazowych (Stop Plastik), oszczędzanie wody i energii, niemarnowanie żywności, ograniczanie kupowania np. odzieży, a także korzystanie z ekologicznych środków czystości to tylko kilka z wielu rzeczy, które warto robić, by chronić dobrodziejstwa naszej Ziemi.

Kolejne spotkanie z mieszkańcami w ramach Kawiarenki Obywatelskiej moderowała Pani dr Anna Pełczyńska wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu wraz z Panem Pawłem Siodłakiem Przedstawicielem Stowarzyszenia zwykłego pn. „Czysty Wałbrzych”.

Uczestnicy wydarzenia, tym razem, w Art Cafe Pod Pretekstem dyskutowali m.in. o czystym Wałbrzychu, ekologii i o tym, co sami mogą jeszcze zrobić w kwestii ochrony oraz dbania o lokalne środowisko. Dzielili się swoimi doświadczeniami, pomysłami oraz apelowali o organizowanie jak najwięcej akcji edukacyjnych i promujących czystość, porządek i współodpowiedzialność za najbliższe otoczenie.

Goście specjalni poinformowali, że od września ruszy ekologiczna akcja związana z nasadzeniami nowych drzew oraz obroną tych, przeznaczonych do wycinki. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Menu