Z Naturą pod rękę

  1. Strona główna
  2. Mikrogranty
  3. Z Naturą pod rękę

„By dzieci nie zatraciły wrażliwość i uważność na dary natury oraz drugiego człowieka” – jednym zdaniem podsumowała realizowany w tym tygodniu mikrogrant pn.: „Sobieski na chilloucie” Pani Karolina Jefmańska, animator kultury, arteterapeutka, liderka Fundacji „Uważność Bycia”.

Zajęcia medytatywne, relaksacja, sylwoterapią, czyli lecznicza moc drzew land art, czyli sztuka ziemi, zajęcia muzykoterapeutyczne, podstawy jogi dla dzieci, koncert z wykorzystaniem: mis tybetańskich, kamertonów, dzwonków wietrznych, hangów i innych instrumentów archaicznych oraz wyznaczenie miejsc do kontemplacji w ciszy i budowa  ławeczek medytatywnych to atrakcje, z których korzystają młodzi uczestnicy mikrograntu.

Celem projektu jest budowanie i pogłębianie relacji natura-człowiek, podkreślenie, że człowiek i Ziemia to jedność, promowanie proekologicznych postaw, kształtowanie dobrych nawyków dbania o środowisko i siebie, m.in. skupienie uwagi oraz spokój wewnętrzny.

Zwolennicy sylwoterapii twierdzą, że spacerując w ciszy minimum 20 minut po parku lub lesie nastawimy się na patrzenie, słuchanie, wchłanianie leśnych zapachów, dotykanie i poznawanie drzew, a tym samym na zmniejszenie niepokoju, gniewu, żalu i agresji, ogólną poprawę samopoczucia, odnalezienie radości, pobudzenie kreatywności w rozwiązywaniu problemów, zrelaksowanie oraz lepszą koncentrację.

Oto krótka filozofia „Uważności Bycia”. Polecamy.

Menu