Fundacja Eko Patrol Dolny Śląsk rusza z warsztatami dla kobiet

  1. Strona główna
  2. Mikrogranty
  3. Fundacja Eko Patrol Dolny Śląsk rusza z warsztatami dla kobiet

„Równość płci szansą na zapobieganie różnym przejawom dyskryminacji kobiet, promowanie idei współpracy i solidarności kobiet”.

Takie hasło będzie towarzyszyło uczestniczkom tegorocznego mikrograntu realizowanego przez Fundację Eko Patrol Dolny Śląsk.  Integracja wałbrzyskich kobiet, uświadomienie ich praw, promowanie idei równości i solidarności, aktywizacja społeczna i współpraca między kobietami w działaniach na rzecz lokalnej społeczności to główne cele Fundacji, które zostaną osiągnięte podczas organizowanych warsztatów.

Uczestniczki wezmą udział m.in. w zajęciach pn.: „Bądź zaangażowana”, „Pisz poprawnie i dla zdrowia”, „Dlaczego prawa kobiet są ważne i dotyczą też Ciebie?”. Podsumowaniem przedsięwzięcia będzie Piknik Równościowy, z udziałem wszystkich kobiet biorących udział w projekcie. Podczas wydarzenia, oprócz kawiarenki poznawczo-integracyjnej i twórczych warsztatów, zostanie rozdany Równościowy Niezbędnik, w którym znajdą się refleksje po warsztatach, prawa kobiet i myśli przewodnie na całe życie, związane z tematem mikrograntu.

Zapraszamy do Biblioteki pod Atlantami, godz. 14:00-17:00, w dniach: 22 lipca, 19 sierpnia, 26 sierpnia; następnie godz. 13:00-17:00 w dniu 9 września, a 15:00-19:00 w dniu 17 września na Piknik Równościowy.

Zadanie finansowane z budżetu Gminy Wałbrzych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego na terenie miasta Wałbrzycha i na rzecz jego mieszkańców z zakresu wspierania działań aktywizacji i rozwoju społeczności lokalnej.

Menu