Stowarzyszenie „Radość życia” w działaniu

  1. Strona główna
  2. Mikrogranty
  3. Stowarzyszenie „Radość życia” w działaniu

Mieszkańcy dzielnicy Sobięcin razem z seniorami Stowarzyszenia „Radość życia” rozpoczęli realizację projektu pn.: „Tworzę i działam w zielonej dzielnicy Sobięcin” od opracowania Mapy Cudów swojej dzielnicy.

W dniu 18 lipca na terenie boiska przy siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej, ul. 1 Maja 149, zgromadziła się grupa odkrywców i poszukiwaczy niezwykłych miejsc Sobięcina. Towarzyszyły jej atmosfera wakacyjnego pikniku, wspólna zabawa juniorów i seniorów, wspomnienia i pamiątki najstarszych mieszkańców dzielnicy oraz wypatrywanie lokalnych perełek takich jak najstarszy w Wałbrzychu cis.

Przed uczestnikami projektu są jeszcze: tworzenie Mapy Cudów-kontynuacja, spacery z przewodnikiem po nieodkrytym Sobięcinie, m.in. w dniu 26 lipca o 11:00 po Wzgórzu Jagodowo-Brzozowym, warsztaty edukacyjno-krajoznawcze, pikniki integracyjne, nauka gry w speed-ball podsumowana spartakiadą.  

Będzie się działo!

Zadanie finansowane z budżetu Gminy Wałbrzych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego na terenie miasta Wałbrzycha i na rzecz jego mieszkańców z zakresu wspierania działań aktywizacji i rozwoju społeczności lokalnej.

Menu