W Roku Kobiet w Wałbrzychu – warsztaty dla kobiet

  1. Strona główna
  2. Mikrogranty
  3. W Roku Kobiet w Wałbrzychu – warsztaty dla kobiet

W miniony czwartek w klimatycznej sali Biblioteki pod Atlantami grupa wałbrzyskich kobiet brała udział w pierwszych warsztatach z cyklu „Równość płci szansą na zapobieganie różnym przejawom dyskryminacji kobiet, promowanie idei współpracy i solidarności kobiet”.

Zajęcia pn. „Bądź zaangażowana” zostały zorganizowane w ramach projektu Fundacji Eko Patrol Dolny Śląsk, na którego realizację, w wyniku konkursu ofert dla NGO, organizacja otrzymała dofinansowanie z budżetu Gminy Wałbrzych. Spotkanie poprowadziła Aldona Ziółkowska-Bielewicz ceryfikowany Coach, właścicielka firmy eventowej, przewodnicząca Rady Kobiet w Wałbrzychu, członkini Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, która od lat tworzy takie portale jak: ekopraktyczni.pl, kobiecetwarze.pl oraz współpracuje z Kobiecanki.pl.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim integracja kobiet, pobudzenie ich do aktywności i zaangażowania w sprawy lokalne, promowanie wśród nich idei równościowych i solidarności, bez względu na wiek, wykształcenie lub zawód, który wykonują. Ważnym elementem jest także nawiązanie współpracy między kobietami, na różnorodnych płaszczyznach.

Następne warsztaty pn. „Pisz poprawnie i dla zdrowia” zaplanowano na 19 i 26 sierpnia, we czwartki od godz. 14:00 do 17:00, w Bibliotece pod Atlantami. Polecamy i zapraszamy.

Zadanie finansowane z budżetu Gminy Wałbrzych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego na terenie miasta Wałbrzycha i na rzecz jego mieszkańców z zakresu wspierania działań aktywizacji i rozwoju społeczności lokalnej.

Menu