Pierwsza pomoc przedmedyczna w ramach mikrograntów

  1. Strona główna
  2. Mikrogranty
  3. Pierwsza pomoc przedmedyczna w ramach mikrograntów

Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, realizowane przez wałbrzyską Straż Miejską w ramach projektu pn. “Dobrą wiedzę mamy i wspólnie pomagamy” nabrały tempa.

Dziś w szkoleniu udział brali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu na Białym Kamieniu. Każdy uczestnik nauczył się: poprawnie wezwać odpowiednie służby w razie określonego wypadku, ocenić stan przytomności poszkodowanego, wykonać RKO czyli Resuscytację krążeniowo-oddechową, zrobić opatrunek czy unieruchomić złamaną kończynę.  

Akcja edukacyjna Straży Miejskiej i ZHP obejmująca mini wykłady, prezentacje i głównie ćwiczenia na fantomach cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież aktywnie, z zaangażowaniem biorą w niej udział, ponieważ – jak twierdzą – bardzo odpowiada im forma nauki – warsztaty. Podkreślają wagę wiedzy teoretycznej lecz szybciej uczą się, zapamiętują i kształtują dobre nawyki gdy mają możliwość potrenowania na fantomach, zanim swoich sił spróbują ratując życie drugiemu człowiekowi. Chcą, by pierwsza pomoc przedmedyczna była dla nich i innych czymś naturalnym.

Zadanie finansowane z budżetu Gminy Wałbrzych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego na terenie miasta Wałbrzycha i na rzecz jego mieszkańców z zakresu wspierania działań aktywizacji i rozwoju społeczności lokalnej.

Menu