Nadzwyczajny IX Zjazd Delegatów Kół Związku Sybiraków

  1. Strona główna
  2. NGO
  3. Nadzwyczajny IX Zjazd Delegatów Kół Związku Sybiraków

Poruszającym Marszem Sybiraków rozpoczął się, w ubiegły piątek br. w Ratuszu tut. Urzędu Miejskiego, Nadzwyczajny IX Zjazd Delegatów Kół ZS należących do Wałbrzyskiego Oddziału Związku Sybiraków. Podczas posiedzenia spotkały się delegacje Kół Sybiraków z Barda, Jedliny-Zdroju, Nowej Rudy, Polanicy-Zdroju, Strzegomia, Świdnicy, Wałbrzycha i Ziębic.

Zebranych przywitały dr Sylwia Bielawska Wiceprezydent Miasta Wałbrzycha oraz Krystyna Olanin Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha. W obradach wzięła udział mgr Ewa Gratzke Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 7 w Wałbrzychu, którego grono nauczycielskie i uczniowie, współpracują od lat z Członkami ZS, m.in. pielęgnując sybirackie dziedzictwo.  

Priorytetem spotkania było przeprowadzenie wyborów do nowych Władz Oddziału. W wyniku głosowania do Zarządu Oddziału zostali wybrani:
Adam Mitelsztet – Prezes,
Marian Gwiazdowski – Wiceprezes,
Jerzy Orabczuk – Wiceprezes,
Joanna Baniukiewicz – Skarbnik ,
Ewa Ziomek – Sekretarz.

Po części oficjalnej znalazł się również czas na, pełne wzruszeń i wspomnień, rozmowy Członków Związku Sybiraków. Podczas podsumowania posiedzenia, Pan Wacław Kwieciński Rzecznik prasowy Oddziału ZS, zaprezentował akcję, w której udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych w Wałbrzychu i Powiecie, zatytułowaną “Dla Sybiraka od młodego Polaka”.

Akcja polega na przygotowaniu kartki świątecznej dla Sybiraków z tytułem “Dla Sybiraka od młodego Polaka” oraz podpisem autora, np. Zosia, klasa III Szkoły Podstawowej Nr …
Tak wykonane kartki trafią do siedziby Koła Związku Sybiraków w Wałbrzychu, a potem zostaną przesłane do Sybiraków, by poczuli, że młodzi o nich pamiętają. Do dzieła!

Menu