Bajkowy konkurs dla Seniorów

  1. Strona główna
  2. Seniorzy
  3. Bajkowy konkurs dla Seniorów

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora ogłasza konkurs i poszukuje Seniorów – bajkopisarzy!

Jednym z prowadzonych przez Stowarzyszenie działań jest wydawanie bajek – “Bajeczki dla moich wnuków i dla Waszych także”. Do tej pory ukazały się 4 wydania bajek w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej. Tematyka bajek nawiązywała do wartości, kształtowania wrażliwości i wyobraźni dzieci. Bajki przekazywane są do szkół, przedszkoli, domów samotnych matek i ukraińskich rodzin. Otrzymują je także Seniorzy, którzy są zachęcani do wspólnego spędzania czasu z wnukami.

Obecnie planowane jest wydanie dwóch kolejnych tomów bajek pod nową nazwą “Bajeczki dla dzieci z morałem”.

Dotychczas powstałe wydania bajek można przeczytać w wersji online na stronie internetowej: https://glosseniora.pl/polsko-ukrainskie-bajki-dla-dzieci/.

Zachęcamy do przesyłania bajek napisanych przez Seniorów na adres mailowy: gps@manko.pl lub kartaseniora@manko.pl.
Jedna bajka nie powinna liczyć więcej niż 2000 znaków ze spacjami.

Bajki można przesyłać do 7 kwietnia.
W ramach konkursu wyłonionych zostanie ponad 30 laureatów, którym nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w czerwcu w Krakowie.

Zachęcamy Seniorów do dzielenia się twórczością i wspólnego stworzenia 5 i 6 tomu bajek “Bajeczki dla dzieci z morałem”!

Menu