Ostatnie w tym roku …. spacer historyczny i urodziny ulicy w dzielnicy Stary Zdrój

Przed nami jesienno – zimowa przerwa w spacerowaniu po rewitalizowanych dzielnicach Wałbrzycha.

Spacer historyczny – start godz. 10.00, czekamy przed budynkiem dworca Wałbrzych Miasto  
Urodziny Ulicy Pocztowej – start godz. 12.00 – 16.00, ulica Pocztowa nr 13
RAMOWY PROGRAM URODZIN ULICY POCZTOWEJ w dzielnicy Stary Zdrój


SCENA

  • 12.00 – 12.15 Powitanie przybyłych gości i uczestników wydarzenia, poczęstunek urodzinowym tortem;
  • 12.15 – 12.45  Mini koncert rapowy mieszkańców Starego Zdroju;
  • 12.45 – 12.50  Zapowiedź QUESTA – gry miejskiej dla dzieci – Biblioteka „Pod Atlantami”;
  • 12.50 – 13.15  Pokaz Zumby – instruktor tańca Krzysztof Kasperowicz; Zapowiedź konkursów sportowych
    oraz konkursu plastycznego pn. :”Stary Zdrój oczami   dziecka” 
    – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3;
  • 13.15 – 13.35  Quiz z nagrodami z wiedzy o ulicy Pocztowej/Poczcie – Animator;
    Krótki pokaz taneczny w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Tańca CORDEX, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Żamojcin.
  • 13.35 – 13.40 Występ Pana Szymona Guzik i hip hopowe śpiewanie;
  • 13.40 – 14.00 Występ taneczny uczniów Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4;
  • 14.00 – 14.20  Rodzinny quiz z nagrodami z wiedzy o dzielnicy Stary Zdrój – Biblioteka pod Atlantami
    Filia Stary Zdrój;
  • 14.20 – 14.45  Mini koncert zespołu romskiego „Szczęśliwe Gwiazdy” pod kierunkiem Pani Celiny   Mirga i Pani Alicji Mirga, wspólne śpiewanie romskiego hymnu;
  • 14.45 – 15.15  Pokaz taneczny i mini warsztaty taneczne – Szkoła Podstawowa Fundacji Clever;
  • 15.15 – 15.45  Mini koncert w wykonaniu Pani Moniki Augustyniak; Ogłoszenie konkursu na najszybsze zebranie śmieci do całego worka – 2 drużyny po 3 osoby.
  • 15.45 – 16.00  Podsumowanie wszystkich konkursów, m.in. bibliotecznego z wiedzy o bajkach, baśniach i bajeczkach, plastycznego oraz konkursów sportowych, wręczenie nagród zwycięzcom, podziękowania dla wszystkich uczestników wydarzenia, partnerów i sponsorów.

Podczas trwania imprezy: 12.00 – 16.00

PLAC PRZY ULICY POCZTOWEJ /PRZED SCENĄ

– scena z muzyką w tle, prowadzenie Agencja Artystyczna „WARTKI”,  nagłośnienie + mini koncert Pani Monika Augustyniak;
– stoisko pocztowe, możliwość kupienia widokówki oraz limitowanej edycji znaczka pocztowego
z okazji 660 rocznicy powstania wsi Stary Zdrój, pokaz dawnych mundurów listonoszy, pokaz Profilu Konto Zaufanych oraz kącik dla dzieci z animacjami pocztowymi;
– prelekcje na temat Starego Zdroju, kącik czytania bajek – Biblioteka „Pod Atlantami” Filia Stary Zdrój;
– wystawa prac rękodzielniczych – Stowarzyszenie Grupy Twórczej „Uśmiech Wałbrzycha” oraz Członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Okręgowego w Wałbrzychu
– pokaz Zumby – instruktor Krzysztof Kasperowicz;
– od godz. 13.00 – pokaz radiowozu Policyjnego;
– IKARUS Mobilne Centrum Promocji, a w nim wystawa pn. :”Stary Zdrój dawniej i dziś”;
– występ artystyczny uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4;
-pokaz taneczny uczniów Szkoły Tańca CORDEX pod kierunkiem Pani Małgosi;
– konkursy zręcznościowo-sportowe prowadzone przez Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3;
– konkurs plastyczny pn.: ”Stary Zdrój oczami dziecka” – prowadzenie j.w. ;
– Inspektor KRUK;
– grill oraz stoisko z wodą z owocami WZWiK.

  • program i godziny programu mogą ulec zmianie 🙂 

Organizatorzy: Gmina Wałbrzych – Biuro ds. Rewitalizacji Miasta UM w Wałbrzychu oraz utworzone
w tym roku Partnerstwo Lokalne na rzecz Starego Zdroju:

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3, Rada Wspólnoty Samorządowej „Stary Zdrój”, Biblioteka „Pod Atlantami” Filia Stary Zdrój, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Wałbrzychu, Stowarzyszenie Grupy Twórczej „Uśmiech Wałbrzycha”, Fundacja „Z całego serca”

Współorganizatorzy: POCZTA Polska w Wałbrzychu, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Okręgowego w Wałbrzychu, Straż Miejska, Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Agencja Artystyczna „WARTKI”, zespół romski „Szczęśliwe Gwiazdy”, STOMCLINIC Szwajgier, Szkoła Podstawowa Fundacji Clever; Krzysztof Kasperowicz instruktor tańca, CORDEX Szkoła Tańca, Radny Pan Anatol Szpur, Szymon Guzik, Monika Augustyniak.