Druga edycja Festiwalu Twórczej Wyobraźni w dniach 16-18 czerwca zagości w Starej Kopalni!

  1. Strona główna
  2. Imprezy
  3. Druga edycja Festiwalu Twórczej Wyobraźni w dniach 16-18 czerwca zagości w Starej Kopalni!

Rok temu na kulturalnej mapie Wałbrzycha zadebiutował nowy festiwal. Wyjątkowe połączenie muzyki i literatury odbywające się w industrialnych przestrzeniach dawnej kopalni cieszyło się dużym zainteresowaniem. Publiczność miała okazję do zobaczenia takich artystów jak Mariusz Lubomski, Ghostman, String Connection. W ramach festiwalu odbywały się także spotkania literackie z Agnieszką Szpilą czy Jakubem Żulczykiem. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Jacek Bończyk – aktor, autor tekstów i ambasador Wałbrzycha.

Podczas tegorocznej edycji pojawią się tacy artyści jak Artur Andrus, Mikromusic czy Remigiusz Knapik. Nie zabraknie także występu w wykonaniu dyrektora artystycznego festiwalu, Jacka Bończyka, który zaprezentuje najnowszy recital „Licencja na lirykę” z utworami m.in. Juliana Tuwima, Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego. Na scenie zobaczymy również Dymitra Maklakova – artystę z Teatru w Kijowie, który w swoim repertuarze oprócz piosenek autorskich, ma też wiele utworów takich legend muzycznej sceny jak: Leonard Cohen, Tom Waits, Marek Grechuta, Bułat Okudżawa czy Włodzimierz Wysocki.

Gośćmi spotkań autorskich podczas tegorocznej odsłony festiwalu będą Artur Andrus, Joanna Bator oraz Łukasz Orbitowski. Formuła festiwalu pozostaje bez zmian – każdy dzień rozpocznie się od spotkania literackiego, a następnie odbędą się koncerty. Nowością będzie spektakl w wykonaniu Joanny Brodzik i Beaty Kawki. Festiwal urozmaicą wystawy organizowane przez Wałbrzyską Galerię Sztuki BWA oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury – wszystkie ekspozycje będą dostępne na terenie Starej Kopalni.

Program Festiwalu Twórczej Wyobraźni 2023:

16.06. piątek

17.00  Spotkanie z Arturem Andrusem – prowadzi Jerzy Kisielewski (Kuźnia)

18.15   Wernisaż wystawy „deszcz, upał, śnienie… Kolekcja Sztuki Współczesnej – Juliusz Topolski” (Galeria Sztuki Współczesnej, Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA)

19.00  Remigiusz Knapik – koncert „Post-Punk-Pianist”  (Kuźnia)

21.00  Artur Andrus – koncert  (plener Stara Kopalnia)

17.06. sobota

16.00   Wernisaż wystawy fotografii Jacka Rybitwy – Galeria na Piętrze WOK

XI Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK (Multimedialna Galeria Obrazu,  Wałbrzyski Ośrodek Kultury)

17.00  Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim – prowadzi Jerzy Kisielewski   (Kuźnia)

19.00  Dymitr Maklakov – koncert aktora z Teatru w Kijowie im. W.Wysockiego  (Kuźnia)

21.00  Mikromusic – koncert (plener Stara Kopalnia)

18.06. niedziela

16.00  Spotkanie z Joanną Bator – prowadzi Jerzy Kisielewski  (Kuźnia)

18.00  Spektakl „Wstydź się” – Joanna Brodzik i Beata Kawka (Kuźnia)

20.30  Jacek Bończyk – „Licencja na lirykę” – koncert jubileuszowy (plener Stara Kopalnia)

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. Organizatorami są Miasto Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Menu