Porozmawiajmy o demokracji – konkurs na scenariusz zajęć z edukacji obywatelskiej

  1. Strona główna
  2. Konkurs
  3. Porozmawiajmy o demokracji – konkurs na scenariusz zajęć z edukacji obywatelskiej

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do udziału w konkursie na najciekawsze scenariusze zajęć z zakresu edukacji obywatelskiej – „Democracy Cake: Porozmawiajmy o demokracji”.

Do wygrania atrakcyjna gra planszowa „Democracy Cake” („Przepis na Demokrację”) opracowana przez norweską organizację Rafto Foundation for Human Rights.

Gra najlepiej sprawdza się wśród osób powyżej 14 roku życia, dlatego do udziału w konkursie zapraszamy  przedstawicieli: szkół ponadpodstawowych, klas 7-8 szkół podstawowych, edukatorów i edukatorki instytucji i organizacji pozarządowych, którzy prowadzą działania edukacyjne z młodzieżą właśnie w tej grupie wiekowej. Gracze w innowacyjny sposób poznają czym jest demokracja, jaką rolę pełnią w niej obywatele i instytucje, na jakie wyzwania może być narażona, jak sobie z nimi radzić i im przeciwdziałać.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z Regulaminem konkursu i przesłać formularz zgłoszeniowy do 12 maja 2020 roku na adres mailowy: konkurs@fed.org.pl

Szczegóły są dostępne  w załączonych plikach oraz na stronie https://fed.org.pl/democracy-cake-konkurs/ oraz na fb https://www.facebook.com/FundacjaEdukacjadlaDemokracji/photos/a.308308880412/10163583336715413/?type=3&theater

Na pytania związane z konkursem odpowiada Natalia Kertyczak, tel. 721 660 313 w godz. 10-17, e-mail: konkurs@fed.org.pl .

Konkurs jest realizowany przy wsparciu Ambasady USA w Warszawie.

Menu