To już 20 lat!

  1. Strona główna
  2. NGO
  3. To już 20 lat!

Kilkadziesiąt osób reprezentujących wałbrzyskie organizacje pozarządowe spotkało się w ostatnią środę, aby świętować 20-letni jubileusz Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prezes Fundacji, Pani Teresa Ziegler przybliżyła uczestnikom działania seniorów w ramach UTW, nie zabrakło też atrakcji nawiązujących do okrągłej – porcelanowej – rocznicy. Było więc malowanie na porcelanie, konkursy i zabawy – nie tylko z porcelaną w tle, stroje z elementami lub w kolorze porcelany, a także kawa podana wyłącznie w porcelanowych filiżankach. Organizatorzy zadbali też o muzykę, przyśpiewki i domowe potrawy. Uroczysty bal połączono z tzw. Śledzikiem pozarządowym 2023, który integruje lokalnych społeczników już od 9 lat.

Wśród zaproszonych gości, oprócz Słuchaczy UTW i przedstawicieli wałbrzyskich NGO (m.in. RCWIP, FRES, Regionalne Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona im. św. Jana Pawła II, WTO, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód) w jubileuszu wzięli udział także Członkowie Wałbrzyskiej Rady Seniorów, Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz posłanka na Sejm Pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Wszystkim uczestnikom Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku gratulujemy doskonałej formy i wieloletniej działalności na terenie Wałbrzycha. Życzymy kolejnych – co najmniej dwudziestu lat aktywności!

Menu